2011.11.22
Balaton Maraton beszámoló és eredmények

November 19-20-án a Balaton Maraton siófoki eseményein vettünk részt. Idén 4-5 C°-os hûvös, erõs szél és csapadékmentes, futáshoz kedvezõ idõben versenyezhettünk. A tavalyi létszámunkat megduplázva több versenyszámban is indultunk. A legnagyobb kihívást a Maraton táv 3 részletben lefutása jelentette, 11-en teljesítettük. A legjobb idõeredményt Kollár Barna futotta ezzel 8. lett a férfi mezõnyben. Judit elsõ lett a lányoknál.

A maraton párban két duónk indult. Vegyes csapatoknál Ottó és Judit Földingek párosa hihetetlen csatában holtversenyben lett elsõ. Rozi és Zsuzsa párosa 6. a lányok között.

Leszkovich Eszti gyõzött a harmadmaraton nõi mezõnyében.

A vasárnapi egyéni félmaratonon nyolc friss emberünk indult. Gulyás Kriszti a rendkívül szoros nõi versenyben harmadiknak futott át a célon, az eredménye mégis csak a negyedik helyre volt elég, mivel a netto idõt veszik figyelembe az eredményhírdetésnél, így a hátrábbról rajtoló lánytól 2 másodperccel kapott ki. Sajnos. Félmaratoni párosunk András és Attila, Yanax néven 22. helyen futott be.
Mindenki kiválóan teljesített. Született egyéni csúcs Ervinnek, tavalyinál jobb és hasonló. Voltak elsõ Balaton Maratonosaink és elõször velünk tartók.

A versenyek között és után jó alkalom volt összejönni, értékelni az eredményeket, taktikát megbeszélni és jókat nevetni a sztorikon. Szombaton este résztvettünk az ultrafutók élménybeszámolóján és újabb terveket, célokat fogalmaztunk saját határaink ostromlására. Természetesen a szombat esti táncban is képviseltük a csapatot, ahol egy játék felhívásra Barna volt a leggyorsabb. A másnapi rajtnál Péter Attila külön köszöntötte és mutatta neki a nyeremény sörét, amit egy nõi melltartó 15 másodpercen belüli megszerzéséért kapott.

Jót futottunk és szórakoztunk ezen a hétvégén. Köszönjük mindenkinek a részvételt, folytatás következik.

Részletes Eredménylisták a "további részletek" után olvashatók. Az eseményen készült fotók pedig megtalálhatók a folymatosan bõvülõ gelériában.