2011.07.12
E.ON Délibáb Félmaraton 2011

Hőmérsékleti rekordok dőltek meg a Hortobágyon július 9-én az E.ON Délibáb Sportfesztivál helyszínén, ahol a leghosszabb futótávon, a félmaratonon indultunk. A hőmérséklet a rajt előtti fél órában elérte a 38 fokot árnéykban, így igazán embert próbáló feladat volt a 3 kör teljesítése a Hortobágyi Nemzeti Park területén. A táj szép volt, de a pálya nehéz. Ezen a napon csak a táv teljesítése lehetett a cél, jó időeredmény elérésére a körülmények miatt nem volt esély. Hatalmas teljesítmény volt akár csak gyalogolva is beérkezni a célba. Több százan nem vágtak neki már a 2. vagy a 3. körnek, de a körülmények miatt itt nem szégyen, hanem adott esetben bölcs döntés a kiállás.

Minden indulónak és célba érkezőnek gratulálunk! Jövőre is megyünk.