2011.02.07
I. Kaposvár Dombjai Farsangi Félmaraton

Péter Attila által, az 50. születésnapja alkalmából rendezett Kaposvár Dombjai Farsangi Félmaratonon is ott voltunk és a nehéz pálya ellenére szép eredményekkel zártuk a versenyt.

Attila gondoskodott a remek hangulatról, a nehéz, de szép útvonalról és még a jó időt is sikerült elintéznie.

Kellemes napsütésben, Kaposvár főteréről rajtolt el a 300 fős mezőny. Első alkalom volt az évben, hogy rövidben is lehetett futni. Bár sokan nem merték ezt még bevállalni, pedig nagyon jó volt a 15 fokos melegben, a gyönyörű kaposvári dombok közt újra rövidben futni. Az öt "domb" kellőképpen megizzasztott mindenkit. Főként a 15 km-nél lévő Ivánfa-hegyi emelkedő viselte meg a futókat. Sokan gyaloglásra váltottak itt.

Voltak a versenynek egyéb érdekes elemei is, pl. a 20. km-nél lévő szerpentines felüljáró, vagy a 66 lépcsőfok az Ivánfa-hegy tetejéről lefelé. A sok emelkedőnek azonban megvolt az az előnye, hogy a tetőkről gyönyörű kilátás tárult a városra és a tájra.

Az abszolút győztes Nagy Tamás János kaposvári futó lett, aki hihetetlen 1:11:57-es idejével, a második helyezett Szabó Gábor (Sashegyi Gepárdok) előtt közel 5 perccel érkezett célba. A női verseny első helyezettje a szintén kaposvári Forró Zsófia lett 1:29:32-es eredménnyel.

A szervezés, Attilától elvárt, profi színvonalú és jó hangulatú volt. A rajtcsomagban sok érdekeset találhattunk. A befutóérem egyedi és nagyon szép lett. A chipet pedig krampampuli készítő készletre is vissza lehetett váltani.

Emlékezetes verseny volt. Jövőre - remélhetőleg nagyobb létszámban - ismét ott leszünk!